TeamWorks
 

 

Cool Air Creations
  • Home
  • Weekly schedule

Sunday, April 29, 2018

Dek Hockey: Adult / Mens Div:C Central
Time
Field
Home Team
Away Team
4:00 PM
Arena 3
Seed #1
Seed #4
5:00 PM
Arena 3
Seed #2
Seed #3

 

Dek Hockey: Adult / Mens Div:C East
Time
Field
Home Team
Away Team
6:00 PM
Arena 3
Jokers
Scotties Pub

 

Dek Hockey: Adult / Mens Div:Rec.
Time
Field
Home Team
Away Team
7:00 PM
Arena 3
Seed #3
Seed #6
8:00 PM
Arena 3
Seed #4
Seed #5

 

Soccer: Adult / Coed Div:B/C
Time
Field
Home Team
Away Team
7:00 PM
Arena 2
Juventud Olymipico
KCCO
7:55 PM
Arena 2
Manchester Re-United
Dilly Dilly

 

Soccer: Adult / Coed Div:C Central
Time
Field
Home Team
Away Team
4:15 PM
Arena 1
Luchena City FC
The Blasts
4:15 PM
Arena 2
Ghosted
Rhino's
5:10 PM
Arena 1
Mexico
Dub City
5:10 PM
Arena 2
Quiche F.C.
Wildcats
6:05 PM
Arena 2
GI Strong
Scorpions

 

Soccer: Adult / Coed Div:C North
Time
Field
Home Team
Away Team
1:30 PM
Arena 2
JCR
Pasha
3:20 PM
Arena 2
Bomb Squad
Larry's Ahmy FC

 

Soccer: Adult / Coed Div:C South
Time
Field
Home Team
Away Team
2:25 PM
Arena 1
Messengers
Millennial Ways FC70-1
2:25 PM
Arena 2
Pearl Necklace
Pho Real
3:20 PM
Arena 1
Crossfire
Mad Dragons

 

Soccer: Adult / Coed Div:C West
Time
Field
Home Team
Away Team
6:05 PM
Arena 1
Some Beckys
Team America
7:00 PM
Arena 1
No Mercy
Blue Devils

 

Soccer: Adult / Coed Div:Rec. - Central
Time
Field
Home Team
Away Team
8:55 AM
Arena 1
Club de Escobar
SV Werder Bremen
8:55 AM
Arena 2
El Chapo
Suicide Squad
9:50 AM
Arena 1
Cardio Optional
Minions

 

Soccer: Adult / Coed Div:Rec. - North
Time
Field
Home Team
Away Team
9:50 AM
Arena 2
Santa Clara
Sons of Anarchy
10:45 AM
Arena 1
PM FC
Pneuhaus
10:45 AM
Arena 2
Revolution
NEFC
1:30 PM
Arena 1
T.I.G.H.T.
Ministry of Silly Walks

 

Soccer: Adult / Coed Div:Rec. - South
Time
Field
Home Team
Away Team
11:40 AM
Arena 1
Fifty Shades of BLUE
Raw Dawgs
11:40 AM
Arena 2
It's Been Awhile
Family Feud
12:35 PM
Arena 1
Celta de Vigo
Code Gray
12:35 PM
Arena 2
TBA- KD
Black & Blue Crew

 

Soccer: U20 / Boys Div:Open
Time
Field
Home Team
Away Team
8:00 PM
Arena 1
Carlos United
United FC
8:30 PM
Arena 1
Nacional
Zlatan's Children
9:00 PM
Arena 1
Finals
Finals

 

Monday, April 30, 2018

Roller Hockey: Adult / Mens Div:B/C
Time
Field
Home Team
Away Team
7:00 PM
Arena 3
Honey Bastards
Horse Marines
7:55 PM
Arena 3
Storm
Horse Marines
8:50 PM
Arena 3
Lost Boys
Storm
9:45 PM
Arena 3
Bulldogs
Free Spirits

 

Soccer: Adult / Coed Div:Open
Time
Field
Home Team
Away Team
7:00 PM
Arena 2
TMNT
Angry Panda's
8:50 PM
Arena 2
A Little Chippy
Manchester United

 

Soccer: O30 / Mens Div:A North
Time
Field
Home Team
Away Team
7:55 PM
Arena 2
River Plate
Real Columbia
9:35 PM
Arena 1
Union Sovietica
Universitari Deportes
9:45 PM
Arena 2
Mexico
Real Madrid

 

Soccer: O30 / Mens Div:A South
Time
Field
Home Team
Away Team
7:00 PM
Arena 1
Seed #4
Seed #5
7:25 PM
Arena 1
Seed #3
Seed #6
7:50 PM
Arena 1
Seed #1
Playoffs - 4.5
8:15 PM
Arena 1
Seed #2
Playoffs - 3.6
8:40 PM
Arena 1
Finals
Finals

 

Volleyball: Adult / Coed Div:A
Time
Field
Home Team
Away Team
7:00 PM
Arena 4A
Vhali Llamas
Colabella United
7:00 PM
Arena 4B
Everybody Makes Playoffs
Block Party
7:55 PM
Arena 4A
Vhali Llamas
Block Party
7:55 PM
Arena 4B
Colabella United
Everybody Makes Playoffs

 

Tuesday, April 24, 2018

Basketball: O30 / Mens Div:A
Time
Field
Home Team
Away Team
8:30 PM
Arena 4
Splash Brothers
Wild Thing
9:20 PM
Arena 4
S.T.P
All City
10:10 PM
Arena 4
SWAT
Booze Brothers
11:00 PM
Arena 4
Post Game
Providence Spurs

 

Basketball: O30 / Mens Div:B
Time
Field
Home Team
Away Team
6:00 PM
Arena 4
T&K Cleaning
Above the Rim
6:50 PM
Arena 4
TBA Arslanian
Triple Threat
7:40 PM
Arena 4
Electro Baez
RIBCO

 

Outdoor Softball: Adult / Coed Div:Recreational
Time
Field
Home Team
Away Team
7:00 PM
Ambey Smith Field
The Devils
House Team
8:00 PM
Ambey Smith Field
Scared Hitless
Kent Lions

 

Roller Hockey: Adult / Mens Div:C North
Time
Field
Home Team
Away Team
7:55 PM
Arena 3
ODB
RI Reds
9:45 PM
Arena 3
Whalers
Puck Nasty

 

Roller Hockey: Adult / Mens Div:C South
Time
Field
Home Team
Away Team
7:00 PM
Arena 3
Tile Hogs
Dew Crew
8:50 PM
Arena 3
Shiekrock & Roll
Free Agents

 

Soccer: O30 / Womens Div:B
Time
Field
Home Team
Away Team
8:50 PM
Arena 1
O'Mallys
Cartels
9:45 PM
Arena 1
Silver Bullets
Camo Girls

 

Soccer: O30 / Womens Div:C East
Time
Field
Home Team
Away Team
6:30 PM
Arena 2
M&M's
Fire Bombs
7:25 PM
Arena 2
Off The Wall
Goal Diggers
8:20 PM
Arena 2
True Blue
Here for the Beer
9:15 PM
Arena 2
Victorious Secret
Hot Shots

 

Soccer: O30 / Womens Div:C West
Time
Field
Home Team
Away Team
7:00 PM
Arena 1
TBA Lopez
The Breakaways
7:55 PM
Arena 1
Blue By U
Megans Messengers

 

Wednesday, April 25, 2018

Outdoor Softball: Adult / Coed Div:Open
Time
Field
Home Team
Away Team
7:00 PM
Ambey Smith Field
Raw Dawgs
GZA
8:00 PM
Ambey Smith Field
PSE Agency
Gaulin Insurance

 

Roller Hockey: Adult / Mens Div:C North
Time
Field
Home Team
Away Team
8:55 PM
Arena 3
Wolfpack
Silverbacks

 

Roller Hockey: Adult / Mens Div:C South
Time
Field
Home Team
Away Team
8:00 PM
Arena 3
Color Dynamics
Warriors

 

Soccer: O30 / Coed Div:Open
Time
Field
Home Team
Away Team
8:00 PM
Arena 2
Mixed Nuts
Short Circuit
8:55 PM
Arena 2
TBA Escobar
Free Agents
9:50 PM
Arena 2
Hooligans
Los Picapiedras

 

Volleyball: Adult / Coed Div:B North
Time
Field
Home Team
Away Team
6:00 PM
Arena 4A
Make up Sets
Busta Mcthundersticks
6:00 PM
Arena 4B
How I Set Your Mother
Misfits
7:00 PM
Arena 4A
Tips & Holes
No Dig-gity
8:00 PM
Arena 4A
Pancakes
Bull's Hitters

 

Volleyball: Adult / Coed Div:B South
Time
Field
Home Team
Away Team
7:00 PM
Arena 4B
Not Your Average Joe's
Southern Misfits
8:00 PM
Arena 4B
TBA-Dalmazzi
Penelopiii

 

Thursday, April 26, 2018

Basketball: Adult / Mens Div:Open
Time
Field
Home Team
Away Team
7:00 PM
Arena 4
Net Breakers
Game.. Blouses
7:55 PM
Arena 4
TBA Cruz
Lake Side
8:50 PM
Arena 4
Smokin Aces
Splash Brothers

 

Roller Hockey: Adult / Mens Div:B
Time
Field
Home Team
Away Team
7:55 PM
Arena 3
Honey Badgers
TBA Zarrella
8:50 PM
Arena 3
$2 Boars
Leisure Men

 

Friday, April 27, 2018

Soccer: O40 / Mens Div:A
Time
Field
Home Team
Away Team
9:45 PM
Arena 1
Cosmos
International
9:45 PM
Arena 2
Chelsea
Cruceno FC
10:40 PM
Arena 1
Peru
Renegades
10:40 PM
Arena 2
Penarol
Chelsea

 

Soccer: O40 / Mens Div:B
Time
Field
Home Team
Away Team
8:00 PM
Arena 1
Los Tiburones
SR Celtic
8:55 PM
Arena 1
Crown Royal
Runci United

 

Soccer: O40 / Womens Div:Open
Time
Field
Home Team
Away Team
7:00 PM
Arena 2
Gold Bullets
Lunachicks
7:55 PM
Arena 2
Hot Flashes
Moto Sisters
8:50 PM
Arena 2
Moody Blues
Tallawahs

 

Saturday, April 28, 2018

Roller Hockey: Adult / Mens Div:C
Time
Field
Home Team
Away Team
5:00 PM
Arena 3
Dekes out for Harambe
Jock Straps
6:00 PM
Arena 3
Storm
Vipers

 

Soccer: O30 / Coed Div:C
Time
Field
Home Team
Away Team
5:30 PM
Arena 2
Middle Aged Maniacs
The Team
10:05 PM
Arena 1
Mixed Athletics
La Familia

 

Soccer: O30 / Coed Div:C North
Time
Field
Home Team
Away Team
7:20 PM
Arena 1
River Plate
TBA Escobar
7:20 PM
Arena 2
Defeated
Orange Crush
9:10 PM
Arena 1
TBA Kumar
The Other Team

 

Soccer: O30 / Coed Div:C South
Time
Field
Home Team
Away Team
6:25 PM
Arena 1
The Old Green Team
Ball Busters
9:10 PM
Arena 2
Saints
Misfits

 

Soccer: O30 / Coed Div:Rec. - North
Time
Field
Home Team
Away Team
4:35 PM
Arena 1
Flatliners
Icy Hots
5:30 PM
Arena 1
Just for Kicks
TNT
6:25 PM
Arena 2
Scorpions
The Resistance
8:15 PM
Arena 2
Avenging Misfits
Latin Mix

 

Soccer: O30 / Coed Div:Recreational
Time
Field
Home Team
Away Team
4:35 PM
Arena 2
Wild Things
Multiple Scoregasms
8:15 PM
Arena 1
Elmwood Sports
Fire Balls

 

Volleyball: Adult / Coed Div:B
Time
Field
Home Team
Away Team
4:00 PM
Arena 4A
TW United
Veterans
5:00 PM
Arena 4A
Veterans
How I Set Your Mother

 

Volleyball: Adult / Coed Div:Rec. - North
Time
Field
Home Team
Away Team
4:00 PM
Arena 4B
Hurricanes
TBA-Dalmazzi
6:00 PM
Arena 4A
House Playaz
Great Sets
7:00 PM
Arena 4A
Hurricanes
6 pack

 

Volleyball: Adult / Coed Div:Rec. - South
Time
Field
Home Team
Away Team
5:00 PM
Arena 4B
Seed #1
Seed #4
6:00 PM
Arena 4B
Seed #2
Seed #3
7:00 PM
Arena 4B
Finals
Finals

 

Challenger Soccer

170 JEFFERSON BLVD WARWICK, RI 02888 401.463.5565


© 2010 Teamworks Centers. All Rights Reserved | Site Map | Privacy Policy

  • Item exists in the shopping cart.
    Are you sure you want to logout?
    •  



TeamWorks